Wagi łazienkowe – w jaki model warto zainwestować?

  • by
wagi łazienkowe

Wagi łazienkowe to proste przyrządy służące przede wszystkim do samodzielnej kontroli masy ciała. Urządzenie tego typu powinno znaleźć się w każdym domu, nawet jeśli żaden z jego mieszkańców nie jest na diecie. Kontrolowanie wagi jest bowiem jednym ze sposobów na upewnienie się, czy z organizmem nie dzieje się nic niedobrego. Na rynku dostępnych jest wiele modelów wag, zarówno tych najbardziej tradycyjnych, jak i bardzo zaawansowanych. Po które z nich warto sięgnąć?

Waga dla niewymagających – na co zwrócić uwagę?

Nawet najprostsza waga, służąca jedynie do pomiaru masy ciała, musi spełniać określone kryteria, wpływające na jej funkcjonalność. Bardzo istotnym parametrem jest dokładność urządzenia oraz jego przedział pomiarowy. Większość nowoczesnych modelów charakteryzuje się czułością określaną na mniej niż 500 g. Im ona większa, tym bardziej precyzyjna okaże się dana waga w praktyce. Producenci określają także dopuszczalny ciężar przyszłego użytkownika sprzętu – najczęściej jest to 120 lub 150 kg, choć istnieją również urządzenia dopuszczające większe obciążenie. Równie ważnym aspektem wyboru jest wielkość podestu i kształt wagi łazienkowej. Aby korzystanie z niej było komfortowe, należy wziąć tu pod uwagę rozmiar swoich stóp. Ostatnie zagadnienie to materiał wykonania produktu. Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są wagi łazienkowe ze szkła hartowanego. Decydując się na taki zakup należy przyjrzeć się jednak ich wykończeniu (krawędzie są narażone na ukruszenie) oraz zastosowanym rozwiązaniom antypoślizgowym. 

wagi łazienkowe

Wagi łazienkowe elektroniczne z analizą składu ciała – jak wybrać?

Nowoczesna waga łazienkowa potrafi nie tylko precyzyjnie określić masę ciała swojego użytkownika, ale również dokonać analizy jej składu, połączyć się z aplikacją w telefonie, a nawet samodzielnie rozpoznać, kto aktualnie z niej korzysta. Wyposażone w funkcje tego typu urządzenia wysyłają impuls elektryczny, który pozwala ocenić z jakiej ilości wody, tłuszczu czy masy mięśniowej składa się ciało. Ponadto, wagi elektroniczne coraz częściej korzystają również z połączenia Bluetooth oraz dedykowanej im aplikacji, aby przesyłać zgromadzone dane na telefon, gdzie mogą być z łatwością analizowane i zapisywane. W zależności od modelu produkty tego rodzaju mogą obsługiwać nawet kilkunastu domowników i samodzielnie rozpoznawać ich, gdy tylko ustawią się na platformie. 

Wagi łazienkowe ceny – czy dobra waga musi być droga?

Szeroki wybór różnorodnych modelów wag łazienkowych sprawia, że ich ceny są bardzo konkurencyjne. Tradycyjne urządzenie da się zakupić za mniej niż 50 zł, natomiast wariant z funkcją analizy można dostać z reguły już za ponad 100 zł. Ceny nowoczesnych wag elektronicznych nie są zatem zbyt wygórowane, co dodatkowo przemawia za ich zakupem. Nie warto przepłacać jednak za zaawansowany technologicznie model, jeśli użytkownik nie planuje korzystać z jego dodatkowych funkcji.

Waga elektroniczna może posłużyć nie tylko do zmierzenia ciężaru ciała, ale również do oceny jego ogólnej kondycji. Warto mieć w swoim domu przynajmniej tradycyjny wariant tego typu urządzenia, gdyż zarówno nagła utrata wagi, jak i jej zwiększenie może być alarmującym objawem choroby lub niedoborów zaistniałych w organizmie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *